FOR HABITAT FOR HABITAT
Místo konání - LETŇANY
PVA EXPO PRAHA Výstaviště Letňany
Organizátor


ABF, a.s.

Posledních pár dní pro přihlášení do soutěže GRAND PRIX!
Pro vystavovatele - FOR HABITAT 2018
Jubilejní 25.ročník veletrhu FOR HABITAT se blíží
Varování ABF, a.s. před aktivitami podvodných firem
PF 2018
Přípravy jarního veletrhu FOR HABITAT jsou již v plném proudu
Plán výstaviště CZ
Veletrhy bydlení, designu a zahrad 2017
Soubor jarních veletrhů FOR HABITAT přilákal řadu zahraničních hostů


Letošní soubor jarních veletrhů FOR HABITAT (FOR HABITAT, FOR GARDEN, FOR FURNITURE, DESIGN SHAKER, Světlo v architektuře a Bydlení, nové projekty) přilákal řadu vzácných zahraničních návštěv.

Slavnostního otevření a následného koktailu společné expozice italských firem na veletrhu DESIGN SHAKER organizátora firmy MEDINIT se zúčastnil italský velvyslanec Aldo Amati a zástupci Italsko-české obchodní a průmyslové komory (CAMIC).

 

 

 

 

Uzavřenou akci DESIGN SHAKER OPENING pro designéry a další profesionály z oboru poctili svou přítomností i rakouský obchodní atašé pan Gerhard Schlattl s marketingovým ředitele Janem Cimermanem z obchodního oddělení Rakouského velvyslanectví, či pan Adam Čumpel, obchodní poradce Dánského velvyslanectví.

 

 

 

 

Druhý den veletrhu na veletrh zavítal řecký velvyslanec  Efthymios Efthymiades spolu s řeckým obchodním radou panem Pavlosem Olzierskym, kteří si prohlédli celý veletrh a společně navštívili stánek s nábytkem řeckého vystavovatele MESA EXO v hale 2D.

 

 

 

Průzkum trhu pro jednotlivé obory veletrhů přišli zpracovat obchodní poradci ze Španělského velvyslanectví paní Nerea Gallego Ortiz de Zarate a pan Pablo Bajo Dasca.

 

 

 

 

Veletrhy přilákaly i řadu zahraničních nákupčích, kteří možná navštívili i váš stánek. Pan Develtere, majitel belgické firmy stejného jména, v doprovodu zastupující  belgické atašé paní Markéty Borůvkové, či jihokorejská firma Daeha Chair Co., hledající prostřednictvím Obchodní komory při Česko-korejské společnosti obchodní partnery a distributory kancelářského nábytku byly jen dvěma příklady z řady.

 Expozice jarních veletrhů jsou úchvatné - organizátoři vybrali ty nejlepší


Soutěž TOP EXPO veletrhů FOR HABITAT, FOR GARDEN, FOR FURNITURE, přehlídky interiérového designu DESIGN SHAKER a specializované výstavy SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE zná své vítěze. Na veletrhu bylo z čeho vybírat, a tak práce porotců nebyla jednoduchá. Pro hodnotící porotu byl důležitý nejen vzhled, ale také funkčnost a orientace na návštěvníka. 

Mezi vystavovateli veletrhu FOR HABITAT jednoznačně vynikla expozice dodavatele stínící techniky, společnosti DOPOS Přelouč s. r. o., která oslnila svým detailním provedením a výbornou prezentací exponátu. Nelepší stánek na veletrhu nábytku FOR FURNITURE představila společnost CFH Group, a. s., která vyrábí zdravotní matrace. Hodnotící komise ocenila kvalitní rozvržení expozice s důrazem na detail. Inspirativním řešením expozice oslnila na veletrhu zahrad a zahradní techniky společnost PIESOK-SK s. r. o. Organizátoři se na veletrhu FOR GARDEN rozhodli udělit také čestné uznání závlahové společnosti Profigrass s. r. o. za zajímavé řešení propagace exponátů. Minimalistický design nábytkářské společnosti JELÍNEK - výroba nábytku s. r. o. ocenila hodnotící porota na výběrové přehlídce interiérového designu DESIGN SHAKER. Zcela jedinečné architektonické provedení celé expozice předvedla společnost PROLICHT CZECH s. r. o. na specializované výstavě SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE.Veletrhy bydlení, designu a zahrad přivítaly návštěvu z portálu Novinky.cz
Ocenění GRAND PRIX získala firma Alukov a. s. za originální a variabilní zastřešení teras
Největší jarní přehlídka bydlení, designu a zahrad začala
Ford Motor Company, s. r. o. jako titulární partner společnosti ABF, a. s. si Vás dovoluje pozvat na prezentaci modelů Ford ve vstupní hale I.


Ford Motor Company, s. r. o. jako titulární partner společnosti ABF, a. s. si Vás dovoluje pozvat na prezentaci modelů Ford ve vstupní hale I.

Přijďte si prohlédnout ikonický Mustang, SUV a crossovery Kugu a S-MAX, osmi- až devítimístné Tourneo Custom a nejprodávanější terénní pick-up v ČR, model Ranger. Chybět nebude ani manažerské Mondeo, dynamicky laděný Focus ST-Line nebo prostorný malý vůz KA+.

Naši specialisté Vám rádi poradí s výběrem vozu a vhodné formy financování nebo pojištění. Připravili jsme pro Vás i zvýhodněnou nabídkou při příležitosti této výstavy.
 
Více o modelech Ford na www.ford.cz.PORADNA INTERIÉROVÉHO ARCHITEKTA


V rámci přehlídky Design Shaker máte možnost ZDARMA využít služeb interiérové architektky Ing. Evy Lövenhöferové ze studia Evalofa. Najdete ji na expozici firmy Triant (hala 4, stánek 4B10). Velmi vám doporučujeme rezervovat si schůzku předem a přinést s sebou plánek nebo projektovou dokumentaci a fotografie interiéru.BYTOVÁ VÝSTAVBA A POVINNOSTI OBCÍ


BYTOVÁ VÝSTAVBA A POVINNOSTI OBCÍ

Sociální, seniorské a upravitelné/bezbariérové bydlení v obci je tématem panelové diskuse Svazu měst a obcí ČR věnované nově stanoveným podmínkám výstavby v obci pro „křehké skupiny obyvatel“ z pohledu stavebního zákona a povinností daným obcím a městům. Úvodního slova se ujme ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a místopředseda SMO ČR Vlastimil Picek.

PROGRAM ZDENejvětší jarní přehlídka bydlení, designu a zahrad začíná už za pár dní
Vstupenka se slevou na veletrh FOR HABITAT 2017
Změna sídla společnosti
Zbývá posledních pár dní pro přihlášení do soutěže GRAND PRIX!
Společnost ABF převzala značku projektu SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE


Specializovanou výstavu svítidel, designu a příslušenství s názvem SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE převzala společnost ABF od společnosti CZECH ARCHITECTURE WEEK dne 17. 10. 2016. Pátý ročník tohoto projektu se uskuteční na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech jako samostatná akce souběžně s veletrhy FOR HABITAT, FOR FURNITURE, FOR GARDEN, DESIGN SHAKER a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY, a to v termínu od 23. do 26. března 2017.

ABF umožní dlouhodobý rozvoj projektu SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE

Projekt SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE představuje nejlepší a nejvýznamnější české a světové značky z oboru svítidel a osvětlovací techniky. Určen je především architektům, projektantům, stavebním inženýrům a developerům z celé České republiky. Jeho přenesení do moderních prostor výstaviště PVA EXPO PRAHA v Letňanech mu zajistí komplexní výstavní zázemí a je benefitem jak pro vystavovatele, tak pro návštěvníky. Projekt zde může expandovat na větší výstavní plochu, což nabízí prostor k prezentaci dalším firmám z oboru a rozšíření nabídky návštěvníkům. Dalším důvodem je možnost rozvoje navazujících odborných programů. Mohou se zde pořádat rozmanité konference, přednášky, semináře nebo workshopy, a to jak na výstavní ploše, tak v prostorách konferenčních sálů, které poskytují moderní technické zázemí. Obecně chce společnost ABF nadále pokračovat v budování značky SVĚTLO V ARCHITEKTUŘE a v dalším rozvoji odborných doprovodných programů. Hlavním mediálním partnerem bude nadále časopis SVĚTLO.Přípravy dalšího ročníku veletrhu FOR HABITAT jsou v plném proudu
FOR HABITAT 2016


 FOR HABITAT 2016 - Montáž


 Střípky DESIGN SHAKERU 2016
Poděkování všem účastníkům obchodních jednání pro nábytkářské firmy


Rádi bychom poděkovali všem účastníkům obchodních schůzek pro nábytkářské firmy, které se uskutečnily 18.3.2016 v rámci Jarního souboru veletrhů  FOR HABITAT.

 

 

 

 

Na jednáních bylo dohodnuto několik slibných obchodních spoluprací a navázány kontakty mezi celkem 22 přihlášenými účastnickými firmami. 

 

Přihlášené firmy mohly zároveň využít poradenství a konzultací s Ekonomickým oddělením Polského velvyslanectví, Obchodním oddělením Rakouského velvyslanectví Advantage Austria, Italsko-českou smíšenou obchodní a průmyslovou komorou, Belgickým velvyslanectvím či agenturou CZECH TRADE.)

 

Jednáním předcházelo od 11 hodin veřejné zasedání řídícího výboru Klastru českých nábytkářů, spolupořadatele celé akce, což nabídlo obchodníkům možnost nahlédnout i do vnitřního chodu tohoto družstva, orientujícího se především na export, vývoj, inovace a vzdělávání v nábytkářském průmyslu a výrobě.

 

Další kolo obchodních schůzek se uskuteční na podzim 30.9.2016 při souběhu veletrhů FOR INTERIOR a FOR GASTRO&HOTEL, takže pokud jste nestihli první kolo, stále máte možnost se přihlásit a navázat tak nové obchodní spolupráce.DESIGN SHAKER 2016
CENY GRAND PRIX A TOP EXPO 2016 BYLY ROZDÁNY


Jednotlivé exponáty mohli do soutěže o nejlepší výrobek veletrhu přihlásit sami vystavovatelé. Během prvního dne veletrhu si pak odborná porota všechny přihlášené produkty prohlédla.  Mezi posuzovaná kritéria patřily technické parametry, progresivní technologie, materiál, energetická úspornost, ekologická hlediska, přednosti a uplatnění na trhu.

V rámci veletrhů FOR HABITAT, FOR FURNITURE a DESIGN SHAKER tvořili čtyřčlennou porotu Mgr. Petr Tschakert (předseda komise), Ing. arch. Lubomír Končinský, VOŠUP a SUPŠ Praha 3, Ing. Vanda Jesenská, šéfredaktorka časopisu Domov a Petr Bakoš, Galerie Harddecore, Praha 1.

 

Za veletrh FOR HABITAT obdržel cenu GRAND PRIX 2016 solární carport společnosti NORTH TRADE ENERGY s.r.o. za elegantní a diskrétní použití solárních panelů jako stavebního prvku.

 

V rámci veletrhu FOR FURNITURE získala první místo matrace ORTOPEDI PLATINUM společnosti LB BOHEMIA, s.r.o. za variabilitu, která umožňuje proměňování ergonomických parametrů. Druhá příčka patřila společnosti MAYER CZ s.r.o. a balančním stoličkám ERCOLINO za originální přístup ke zdravému sezení. Třetí pozici obsadila společnost Kaplan nábytek s.r.o. se svým jídelním setem Gatta za konstrukční princip rozkládacího stolu a jeho provedení.

 

Těžké rozhodování měla porota na veletrhu DESIGN SHAKER. Z přihlášených produktů se nakonec rozhodla ohodnotit prvním místem originální solitérní nábytek v podobě tělocvičného míče FURBÍK firmě KOOULE.CZ ALENA NOVOTNÁ. Na druhém místě se umístil stojan na šperky MONOLITH firmy Fain Wood s.r.o za spojení funkce zrcadla a šperkovnice a třetí příčka patřila firmě FUGOTO, s.r.o. a produktu EGGX za využití elementárního tvaru hravým způsobem za účelem vytvoření dekorativního předmětu. Čestné uznání získala firma Kartoons s lampou Cardlamp za originální design při použití ekologického materiálu.  

 

V rámci veletrhu FOR GARDEN ocenila tříčlenná porota ve složení Ing. Samuel Burian, autorizovaný krajinářský architekt, člen ČKA, Ing. Miroslava Paclová, HORTISERVIS CZ a Ing. Arch. Jiřina Zemanová, jednatelka společnosti DAHLIA GROUP, s. r. o. celkem tři produkty. První místo patřilo Zahradnictví Franc a jejich kolekci polo stálezelených azalek. Ty si zasloužily prvenství za originální české novošlechtění jehož hodnota spočívá v mimořádných estetických vlastnostech, mrazuvzdornosti a odolnosti. Druhou příčku obsadila firma AZ EKOTHERM spol. s r.o. za typovou zimní zahradu Riviera.  Tato zimní zahrada má nadstandardní tepelně  - izolačními vlastnosti, které snižují tepelné ztráty. Díky promyšlenému technickému řešení včetně kvalitního nápaditého stínění umožňuje přímé propojení s interiérem a zároveň se vyznačuje zdařilým designem. Třetí místo pak udělila porota společnosti Plastia, s.r.o. za interiérový plastový vermikompostér, který je prvním vermikopostérem designově a technicky upraveným pro použití v interiéru. Umožňuje recyklaci organického odpadu v domácnosti a šetří tak životní prostředí.

 

 

CENY TOP EXPO 2016

 

Na souboru jarních veletrhů o bydlení, zahradě a designu ocenila veletržní správa ABF, a.s. nejpůsobivější expozice, které jsou zároveň i vysoce funkční a splňují kritéria pro komunikaci se zákazníkem.

 

FOR HABITAT: CAG s.r.o.

FOR FURNITURE: EGO ITALIANO

FOR GARDEN: PIEDRA UNO a.s.

FOR GARDEN – čestné uznání: LIVING IN GREEN s.r.o.

DESIGN SHAKER: STAR INTERIER

 Soubor jarních veletrhů právě odstartoval


 

 

 

 Tisková konference Design Shaker
ESTAV.cz
ESTAV.cz VIDEO: Rekordní stavební jeřáb. Kolik uzvedne? Dlouhodobě nejlepší investice je nemovitost Oprava čeká Karlův most a dalších 29 mostů ve špatném stavu Může zákon zajistit kvalitu realitních makléřů? Digitalizace proniká všemi oblastmi našeho života. Stavebnictví není výjimkou Slnečné kolektory z THERMO|SOLARU môžu byť aj atypické a na balkónoch
Plán výstaviště

Závěrečná zpráva 2017

Facebook
Zavřít
Nezávazná poptávka účasti
Inicializace, právě prohlíží: -

* - povinné údaje